Paroda „Gimę Vasario 16-ąją“ tiesiai iš Seinų „Lietuvių namų“ atkeliavo į Jurbarko dvarą. Nuo šio miesto ir buvo pradėta fotografuoti tą svarbią dieną gimę žmonės, nes tai yra parodos autorę išauginęs kraštas. Parodoje įamžintas ne vienas šio rajono gyventojas. Buvo malonu juos matyti susirinkusius į atidarymą. Šventėje dalyvavo Vilniaus jurbarkiškių klubo prezidentas, Jurbarko savivaldybės ir muziejaus atstovai, Jurbarko televizija, autorės vaikystės draugai ir visa smagi „Fotoexpress“ kompanija. Fotografijų herojams buvo įteiktos Ministro Pirmininko S. Skvernelio specialiai tam perduotos Trispalvės.
Po oficialiosios dalies mūsų fotografai, linksmai ir skaniai papietavę „Karšuvoje“, leidosi apžiūrėti Panemunės pilies ir Šilinės smuklės, kurioje įsikūrusi Panemunių regioninio parko direkcija, taip pat įkurta ekspozicija, supažindinanti su žvejybos Nemune ypatumais, bei gamtos mokykla. Čia viską gali pamatyti, paliesti ir išbandyti.
Paiškylavę, pavakarieniavę svetingame Jurbarko restorane „Liuks“, pasigrožėjome vakaro saulės nutvieksta Nemuno pakrante, ilgiausiu (494 m) Lietuvoje automobilių tiltu, kuriam netrukus po mūsų viešnagės buvo suteiktas Lietuvos Šimtmečio vardas. Paskui susirinkome viešbučio „Jurbarkas“ terasoje, o mūsų smagus šurmulys privertė ilgiau pavakaroti ir aplinkinius gyventojus. Orinta ir Saulė dar spėjo aplankyti už Jurbarko esantį pasienio miestą – Smalininkus, garsius seniausia Lietuvoje vandens matavimo stotimi.
Kitą rytą dar ilgai nesinorėjo išsiskirstyti.
Birutė