Nežinau tiksliai, kada ir kodėl pamėgau fotografiją, bet tai buvo dar vaikystėje... Traukė tas mažas spragsintis daikčiukas, jo magija. Knygų, žurnalų, fotoalbumų (kur tik rasdavau) ne vieną „sukramčiau“, nors praktikos be fotoaparato dar neturėjau, o teorija, kaip sakė Faustas, be praktikos – sausa šaka...

Svajonė išsipildė studijuojant VU Teisės fakultete, antrame kurse, kai po sėkmingos sesijos, pamaloninta tėvelių ir jų finansų, įsigijau pirmąjį fotoaparatą ir nedidelę laboratoriją: fotodidintuvą, priemones negatyvams ryškinti ir kitus būtinus priedus. Pirmieji „blynai“ buvo šiek tiek prisvilę, kol įgijau įgūdžių. Be abejo, ne vienam kils klausimas, kurgi viso to mokiausi?.. Iš seno fotografijos vadovėlio, išleisto lietuvių kalba, kuriame buvo viskas – nuo fotoaparato konstrukcijų, naudojimosi juo iki rezultato (nuotraukos). Tai, ko išmokau, labai pravertė studijose, mokantis fotografijos, darant fotolaboratorinius darbus. Su fotoaparatu nesiskirdavau. Kiek kursiokų portretų, studentiškų renginių, išvykų fotografuota. Gaila, bet negatyvų neišsaugojau. Nors mano darbas nebuvo tiesiogiai susijęs su fotografija, bet ji (fotografija) buvo neatsiejama darbo dalis. Tai buvo specifinė, konkreti fotografija, be meninio šarmo. Laisvalaikiu, be abejo, buvo ir kitokios fotografijos.

Neapsiribojau turimomis žiniomis, jas tobulinau Foto ir video akademijoje vieno mėnesio kursuose ir Vilniaus dizaino mokymo centre. Pastarajame baigiau trijų mėnesių meninės ir reklaminės fotografijos kursus, o vėliau – aukštesniojo lygio meninės fotografijos kursus. Fotografijos meno bei fototechnikos subtilybių mokė Algimantas Mačiulis, Gintas Kavoliūnas, Stanislovas Žvirgždas, Skirmantas Valiulis ir kiti šios srities žinovai. Ačiū Jiems už kantrybę ir žinias.

„Fotoexpress“ bendruomenės veikloje dalyvauju nuo 2006 metų (su pertraukomis). Radau atsitiktinai ir čia likau.

Esu neabejinga gamtai. Joje ieškau išskirtinumo. Patinka reportažinė fotografija, gatvės šurmulys, įdomi architektūra, detalės, šešėliai. Esu fotografavusi portretus, tačiau čia dar ieškau... Noriu daugiau skirti dėmesio makrofotografijai, pasinerti į paslaptingą, knibždantį, nematomą pasaulį.

Naudota fototechnika: FED mikron, Zorkij4K, Zenit, Horizont (panoraminis) – juostiniai; Panasonic Lumix dmc20 (skaitmeninis).

Dabar naudoju: Canon EOS30 ir Nikon F70 (juostiniai); Olympus E-3 ir E-5 (4/3, skaitmeniniai) ir Sony a7R (sisteminis, viso kadro).

Mano nuotraukų buvo dienraščio „Lietuvos žinios“ žurnale (buvo toks priedas) ir žurnale „Šeimininkė“. Čia mano nuotrauka tapo konkurso apie gyvūnus nugalėtoja.

Dalyvavau parodose su Vilniaus dizaino mokymo centro kursus baigusiais fotografais, su fotoklubu „Fotoexpress“ ir darbovietės fotografais mėgėjais.

 
Powered by Phoca Gallery